در اینجا ما به بررسی عوامل” رفلاکس معده” و راه های درمان آن میپردازیم!

رفلاکس را بیشتر آدم‌ها تجربه می‌کنند. منظور از رفلاکس، همان سوزش سردل یا به اصطلاح عامیانه «ترش کردن» است. رفلاکس، احساس ناخوشایندی است که درصورت شدت گرفتن، واقعا غیرقابل تحمل می‌شود.

رفلاکس عارضه‌ای جدی است که باید هرچه زودتر برای درمان آن اقدام کرد. اگر این ناراحتی برای مدتی طولانی ادامه پیدا کند، ممکن است به ناراحتی‌هایی مثل اختلال در بلع از قبیل بلع دردناک و خون‌ریزی‌های گوارشی ناشی از ناحیه زخم شده مری منجر شود.
علائم ترش کردن معده
ترش کردن معده به طور معمول 3 نشانه در دستگاه گوارش فوقانی دارد. شما می توانید همه آن ها را هم زمان با ترش کردن معده تجربه کنید و یا به صورت مجزا هر کدام از آن ها را داشته باشید.

 تهوع

تهوع یکی از علائم شایع ترش کردن معده است. احساس تهوعی که معمولا قبل از استفراغ به سراغتان می آید می تواند با بسیاری از مشکلات گوارش دیگر نیز بروز پیدا کند. تهوع همیشه به استفراغ منتهی نمی شود، اما احساس ناخوشایند در معده است که می تواند به مدت طولانی و دوام وجود داشته باشد.

 

 

 استفراغ

برگرداندن غذا زمانی اتفاق می افتد که عضلات پایانی مری محتویات معده را از آن خارج می کنند و توانایی نگهداری آن ها را در معده ندارند. در این حالت غذاهای هضم نشده به همراه اسید معده به گلو و دهان شما باز می گردند. اصطلاح ترش کردن معده معمولا با این اتفاق به کار برده می شود. این بازگشت غذا باعث می شود در دهان احساس ترش و تلخی داشته باشید.

پیشنهاد می کنیم بخوانید :   نداشتن همسر مناسب با صدای خانم دکتر مهدیه اسدی مقدم

 

 

 نفخ

نفخ معده زمانی رخ می دهد که گاز در روده فوقانی ساخته شده و به شما احساس پر بودن و ورم شکم را می دهد. نفخ بیش از حد می تواند شکم شما را بزرگتر کرده و یکی از دلایل درد شکم باشد. نفخ معده باعث می شود ترش کنید و آروغ بزنید.

 

 

راه های  فوری درمان خانگی ترش کردن معده

آب هویج

هویج به عنوان یک ابرغذا شناخته شده‌است و می‌تواند به بهتر شدن اوضاع معده کمک کند. در مخلوط‌کن، چند هویج را با یک موز و کمی آب مخلوط کنید. این نوشیدنی را بنوشید. خوردن این نوشیدنی به شکم کمک خواهد کرد که تمام اسیدها و گازهایی را که باعث ناراحتی در معده می‌شوند، جذب کند.

 

شیر

یک درمان خانگی برای ترش کردن معده که بسیار موثر و سریع نیز است؛ اینست که یک قاشق چای خوری دانه‌ی کاروم را در ماهی تابه تفت بدهید. اجازه بدهید که دانه‌ها خنک شوند و سپس آنها را به آرامی با یک وردنه له کنید. دانه‌های له شده را با کمی نمک مخلوط کنید. این ترکیب برای درد معده بسیار موثر است، همچنین باعث می‌شود از شر گاز معده هم خلاص شوید.

 چای دارچین

دو تکه چوب دارچین و نصف قاشق چای خوری زنجبیل رنده شده را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید. اجازه بدهید که این مخلوط به مدت 5 دقیقه استراحت کند و سپس آن را بنوشید.

 نان تست سوخته

نان تست سوخته برای درمان مسمومیت غذایی موثر است، چرا که سموم را خنثی می‌کند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید :   نکات ویرایشی در نگارش پایان نامه یا مقاله علمی

 سرکه سیب

یک قاشق چای خوری سرکه سیب به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و آن را قبل از غذا بنوشید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *