نوشتار دانشگاهی، آسیب‌شناسی می‌شود

بهمن ۱۵, ۱۳۹۶ ۱۰:۰۳ ق.ظ بدون نظر اخبار, اخبار موسسه

طی سلسله‌نشست‌های آموزشی پژوهش در انجمن فرهنگی آموزشی ویرایش و درست‌نویسی؛

به گزارش وب سایت امیدان حضور ، سلسله‌نشست‌های «بحران نوشتار؛ آسیب‌شناسی نوشتار دانشگاهی» به همت انجمن فرهنگی آموزشی ویرایش و درست‌نویسی، برگزار می‌شود.

در فقدان اثربخشی نهادهای متولی درست‌نویسی در کشور، انجمن فرهنگی آموزشی ویرایش و درست‌نویسی، اقدام به برگزاری نشست‌های «بحران نوشتار» می‌کند. این نشست‌ها که با هدف وضع‌سنجی و آسیب‌شناسی نوشتار دانشگاهی برگزار می‌شود، در نظر است که به پرسش‌های ذیل پاسخ دهد:

  • ضرورت نوشتار و زبان علمی
  • ضرورت استفاده از زبان و نوشتار علمی فارسی
  • توان زبان فارسی
  • جایگاه زبان فارسی
  • معضلات زبان علمی و دانشگاهی

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت http://viraiesh.ir/ مراجعه نمایند و یا از طریق تلفن ۶۶۹۱۹۹۶۲ با انجمن در تماس باشند.

حتماً بخوانید  چهار گام برای شروع کسب و کار در حوزۀ علوم انسانی

گفتنی است انجمن ویرایش و درست‌نویسی، موسسه‌ای غیرانتفاعی و غیردولتی است که با تمرکز بر دست‌نویسی از سال ۱۳۹۶ در وزارت کشور به ثبت رسیده است. از اهدافی که انجمن ویرایش و درست‌نویسی، برای خود برشمرده می‌توان به «سامان‌بخشی علمی ویرایش»، «فراگیر کردن آموزش درست‌نویسی در انواع نوشته‌ها»، «تبیین اهمیت درست‌نویسی و حمایت از متن‌های درست فارسی»، «فرهنگ‌سازی برای ویرایش و اهمست‌بخشی به درست‌نویسی» و «ترویج و تبلیغ احرتام به حقوق و مالکیت معنوی» اشاره کرد. انجمن ویرایش و درست‌نویسی، قصد دارد از طریق برگزاری سلسله‌نشست‌های «بحران نوشتار؛ آسیب‌شناسی نوشتار دانشگاهی»، نخستین گام در رسیدن به این اهداف را بردارد.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *