زندگی انسانها با گذر زمان دستخوش تغییرات زیادی شده است. در گذشته همه افراد دورهم در یک خانه زندگی می کردند و سرگرم تلاش و گفتگو بودند. زیاد به جر و بحث نمی پرداختند و نیازهای عاطفی خود را تامین می کردند و مشغله های زندگی شهری گریبانگیر شان نبود. اما امروزه با زندگی صنعتی و شهری اعضای خانواده با مشکلات زیادی روبرو شده اند که نیاز به مشاوره خانواده پیدا کرده اند تا راهکارهای مناسب را به آنها ارائه دهد.

آیا تابحال به مشاوره خانواده مراجعه کرده اید؟

از آن دسته خانواده هایی هستید که امکان مشاوره خانواده بصورت حضوری را ندارید؟

بنظر شما مشاوره خانواده تلفنی راحت تر است یا حضوری؟

9 موردی که باید در مراجعه به مشاوره خانواده بدانیم

9 موردی که باید در مراجعه به مشاوره خانواده بدانیم

  1. نزد مشاوری برویم که نسبت به ما شناختی نداشته باشد یا اینکه ما را بشناسد
  2. مشاور به جای ما تصمیم یا انتخاب نمی کند بلکه راهکارهای منطقی می دهد که بتوانیم تصمیم یا انتخاب خوبی داشته باشیم.
  3. با مشاور خود صادق باشیم. مشاوران براساس پاسخهای ما راهکار ارائه می کند پس اگر حقیقت را نگوییم یا پنهان کاری کنیم راهکار وی کارساز نخواهد بود.
  4. مشاور نمی تواند بیش از حدی که ما می خواهیم در مسائل خصوصی ما وارد شود.
  5. اگر ما فقط برای تایید گفته هایمان به مشاور مراجعه نماییم، وی متوجه می گردد.
  6. مشاوران خانواده دارو تجویز نمی کنند.
  7. مشاوره هزینه بر است اما اگر منطقی فکر کنیم می بینیم ما هر روز هزینه های زیادی برای موبایل ، خوراک و پوشاک صرف می کنیم. درصورتی که اگر برای مشاوره وقت و هزینه بگذاریم نتایج بهتری کسب خواهیم کرد که از بسیاری هزینه های اضافی نظیر مهریه و بیماریهای روحی و روانی حذف می شود.
  8. به مشاوری مراجعه کنیم که تجربه کافی و مهارت های لازم را کسب کرده، نه اینکه فقط اسم و رسم دار باشد.
  9. هنگامی که برای یه رابطه احساسی یا درگیری خانوادگی به مشاوره می رویم ممکن است با دیدگاه و نظرات شما متفاوت باشد. اما مشاور خانواده الگوها و دلایل منطقی را مطرح می کند نه احساسی.
پیشنهاد می کنیم بخوانید :   مشاوره تلفنی با روانشناس خانواده

مشاوره خانواده حضوری بهتر است یا تلفنی؟

9 موردی که باید در مراجعه به مشاوره خانواده بدانیم 1

امروزه مشاوره به روشهای مختلف انجام می شود. مشاوره حضوری، تلفنی و اینترنتی یا آنلاین. بعضی از افراد بنا به دلایلی امکان مراجعه حضوری به مشاوره خانواده را ندارند یا سوالات کوتاهی دارند که به نحوی با مشاوره تلفنی حل خواهد شد. اما بعضی دیگر معتقدند که مشاوره حضوری برای آنها بهتر است و مشاوره تلفنی تاثیرگذار نیست.

مشاوره تلفنی مزیتی که نسبت به مشاوره حضوری دارد این است که فرد نیازی نیست منتظر بماند تا نوبت مراجعه بصورت حضوری بگیرد و مشاوره بصورت تلفنی بویژه زمانهایی که اوضاع بحرانی بوده و زمان تاثیر گذار است، بهترین روش قلمداد می گردد. در یک مرکز مشاوره ، مشاورین متخصص زیادی حصور دارند که می توانند بصورت تلفنی و بدون در نظر گرفتن فضایی بسیار زیاد پاسخگوی تعداد بیشتری از افراد باشند. حتی مواقعی که سوالی نیاز به متخصص دیگری داشت می توانند به مشاور دیگر وصل شده و به پاسخ سوال موردنظرشان برسند.

از مشاوره خانواده چه می دانید؟

در گذشته بیشتر خانواده ها وقتی با مشکلی روبرو می شدند با افراد باتجربه و مسن خانواده مشورت می کردند اما امروزه با تحولاتی که در زندگی انسان بوجود آمده نیازها و مشکلات آنان گسترده شده که برای حل آنها نیاز به متحصصین مشاوره است.

مشاوره خانواده بغیراز اینکه به ما کمک می کند مشکلات خانوادگی را حل کنیم باعث میشود که مهارت زندگی ما به عنوان یکی از اعضای خانواده بیشتر گردد. مشاوره خانواده دز زمینه های مشاوره پیش از ازدواج، مشاوره دوستی دختر و پسر، مشاوره همسرگزینی، مشاوره جنسی، مشاوره زندگی مشترک به ارائه خدمات می پردازد.

پیشنهاد می کنیم بخوانید :   انواع نظریه‌های خانواده درمانی از نگاه مشاوره خانواده