درباره ما

معرفی مؤسسه  امیدان حضور

مؤسسه  علمی-پژوهشی، فرهنگی، آموزشی و نیکوکاری امیدان حضور از سال 1378 با همت مدیران جوان شروع به فعالیت کرده است. در این سالها تلاش شده است تا با فعالیت در زمینه های گوناگون فرهنگی، آموزشی، هنری، علمی  و نیکوکاری سطح کیفی جامعه را بهبود بخشیم. این مؤسسه  مجموعه ای از نیروهای جوان را گرد هم آورده تا با نیروی جوان و خلاق خود بتوانند زمینه های مختلف این مؤسسه  را بارور و شکوفا کنند.

در طی این سالیان بخش نیکوکاری مؤسسه  امیدان حضور با نام بنیان غدیر شروع به فعالیت کرده و همیشه دل به حق سپرده و دست بر بازوی همت خویش داشته تا با کمک خیرین توانمند و خلاق خود چراغی روشن نگه دارد از برای دلهای بی قراری که امیدی جز یاری حق ندارند تا با تکیه بر دستانی که واسطه ی دستان خدایند خشنود و شاد شوند و زندگی خویش را از نو بسازند و آرامش یابند و کمی از دغدغه ها و نداشتن هایشان رهایی یابند  و خودشان خیّرینی شوند که دستان کوچک ناتوان این مرز و بوم را به زودی به گرمی بفشارند.

مؤسسه  امیدان حضور در این سالها سعی کرده تا با دستهای مهربان خود مکان امنی را برای خانواده های بدسرپرست یا بی سرپرست  در حوزه کار و اشتغال ایجاد کند. مؤسسه  امیدان حضور با شناخت و در نظر گرفتن توانایی این عزیزان شرایطی همچون احساس امنیت در محیط کار احساس مفید بودن در اجتماع ، برآورده کردن قسمتی از نیازهای جامعه را به وجود آورده تا این عزیزان بتوانند درآمد لازم و کافی را برای امرار معاش خود و خانواده هایشان بدست آوردند.

مؤسسه  امیدان حضور کلاسهای فرهنگی و علمی در زمینه انسان شناسی ، علوم جدید و اخلاق، تربیت فردی و مدرنیته ، خودشناسی و بلوغ از منظر روانشناسی مدرن و ادیان وآموزش های تخصصی حقوقی توسط وکلای خبره ، آموزش دوره های بهداشتی و مراقبتی توسط متخصصان برگزار کرده است.

همچنین مؤسسه  امیدان حضور در این سال ها همایش ها و سمینارهای مختلفی برگزار کرده است که از آن جمله می توان به همایش دکترین مهدویت در سال 1389 که با حضور اساتید برجسته دکترین مهدویت از حوزه و دانشگاه از جمله  دکتر آرمین ، دکتر برزویی ، دکتر باقری ، دکتر اسدی اشاره کرد. در این همایش در کنار جشن با برپایی نمایشگاه زنده توسط گروه های مختلف دانشجویی در حوزه های (شیطان پرستی _ فمنیسم _گروه ها و نحله های منحرف مهدویت_ امام زمان شناسی و…)مباحث روز دکترین مهدویت و نمایشگاه کتاب، زمینه برای آگاهی هر چه بیشتر درباره مهدویت فراهم شد. علاوه بر این مؤسسه  امیدان حضور همایش عید غدیر را در سال های1393، 1394و 1395 برگزار نموده است.

این مؤسسه امسال نیز با همت بلند و دستان پر سخاوت بانیان خود تلاش نموده به جد و جهد مراسم فاخری در منزلت و بزرگداشت غدیر برگزار نموده است.

«زندگی سبز آرزوی ماست» شعار سازمانی این مؤسسه است و امیدواریم با تکیه و استعانت از خداوند متعال و در لوای ولایت حضرت علی علیه السلام این آرزو برای همگان محقق شود.