هر سئوالی دارید با ما در میان بگذارید

ما در وب سایت موسسه امیدان حضور به سئوالات علیم، پژوهشی شما پاسخ خواهیم داد. رشته هایی که ما برایتان مقاله آماده کرده ایم و یا آماده ی پاسخگویی هستیم ، موارد زیر است

  • روانشناسی
  • علوم اجتماعی
  • علوم قرآنی
  • سبک زندگی
  • برگزاری کارگاه های علمی
  • همایش های موفقیت
  • سمینارهای آموزشی

در این بخش به برخی از سئوالات متداولی که ممکن است برایتان پیش آمده باشید ، پاسخ خواهیم داد

چه کسانی باید به مشاور مراجعه کنند؟

مراجعه به مشاور و مشورت با وی امری عادی تلقی می شود. همه ی مردم و به خصوص کسانی که دارای دغدغه ی روزانه هستند لازم است هر چند وقت یک بار با مراجعه به یک مشاور از دل مشغولی خود کاسته و درباره مسائل روزانه خود سخن بگویند. مشاوران می توانند پس از شنیدن صحبت فرد او را در امور روزانه راهنمایی کند. موسسه امیدان حضور آمادگی خود را برای شنیدن درددل های شما دارد!

روان‌شناسی چیست؟

روان‌شناسی يک شاخه علمی از علوم انساني است كه هدفش مطالعه رفتار انسان است. به عبارت بهتر، روان‌شناسی مطالعه رفتار و فرآيندهای ذهني است

روان شناس کیست؟

روان شناس کسی است که رفتار، شخصیت، روابط بین فردی، یادگیری و انگیزش را در انسان به شکل حرفه‌ای مورد بررسی قرار می‌دهد. و می‌تواند برای عملکرد صحیح فرد راهکار ارائه داده و به او کمک کند تا از چالش‌های پیش رو به درستی عبور کند.

روانپزشک کیست؟

روانپزشک، فردی است که ابتدا دوره پزشكی عمومی را طي كرده و برای تخصص رشته روانپزشکی یا اعصاب و روان را برمی‌گزیند. همان‌طور كه از عنوان روانپزشک پیداست، او یک پزشك متخصص است که می‌تواند برای مراجعه‌كنندگان در صورت نیاز، دارو تجویز كند که این وجه تمایز او با روانشناس است.

مشاور کیست؟

مشاور همان طور که از نامش پیداست، فرد متخصصی است که با علاقه به دل مشغولی‌های شما گوش داده و به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از آنها داشته باشید و بتوانید با راحتی و کارآمدی بیشتری با مشکلاتتان مواجه شوید.

چه کسانی باید به روان شناس و روان پزشک مراجعه کنند؟

افرادی که دچار اختلالات خفیف نظیر اضطراب یا افسردگی خفیف یا فوبیا باشند نیازمند مراجعه به روانشناس هستند. بعضی از این موارد خفیف با روان درمانی و مشاوره هایی  متناسب هر فرد، می تواند برطرف شود.

به عبارتی دیگر زمانی که فرد اختلالی غیر عادی را در روحیات خود مشاهده کند لازم است به یک روان شناس مراجعه کرده و از وی کمک بگیرد.