این سوال بسیاری از اعضاء وب سایت امیدان حضور بوده که از ما پرسیدند «عنوان پایان نامه رو چطور پیدا کنم ؟». بنابراین بر آن شدیم تا نگاهی کوتاه به انتخاب اسم برای پایان نامه تان بیاندازیم. طبق معمول این مطلب کوتاه تنها اشاره ای خواهد بود برای راهنمایی شما و امیدان سعی می کند در سلسله مقالات دیگر به این بحث مفصل بپردازد. موارد زیر را برای انتخاب عنوان پایان نامه و یا مقاله در نظر داشته باشید :

  • ابتدا حوزه مورد علاقه تون رو مشخص کنید، سپس مقالات به روز رو در این راستا مطالعه کنید، با مطالعه آنها حتما ایده هایی به ذهنتون خواهد رسید، سعی کنید چیزی رو به آنها اضافه کنید، بعضی روشها رو ترکیب و یا از ابزارهای متفاوت استفاده کنید.
  • انتهای مقالات و خصوصا فصل پنجم پایان نامه ها و درقسمت پیشنهادات آتی، نویسنده یکسری ایده رو برای محققین بعدی پیشنهاد داده، میتونید اونها رو به موضوع پژوهش او اضافه کنید و ادامه و توسعه دهنده کار او باشید. بدین صورت شما به راحتی یک عنوان مقاله دارید. بنابراین حتما از کتابخانه دانشگاه تون استفاده و پایان نامه ها رو مطالعه کنید.
  • حتما در جلسات دفاع شرکت کنید، این کار علاوه بر اینکه شما رو با نحوه داوری و داورها آشنا خواهد کرد، باعث میشه ایده هایی هم به ذهن شما برسه. دست خالی هم نرید حتما یادداشت برداری کنید.
  • حتی المقدور در کنفرانس ها هم شرکت کنید. ایده های خوبی رد و بدل میشه.
  • در نهایت از اساتید هم راهنمایی بگیرید. نه اینکه از اونها انتظار پیشنهاد موضوع داشته باشید، بلکه موضوعی رو که به ذهن تون رسیده رو با کمک ایشان بالانس کنید.
  • در نظر داشته باشید هرچه عنوان شما خاص تر و به روزتر باشه، باید تلاش بیشتری رو انجام بدید، بنابراین اگر فرصت کمتری دارید دنبال ایده هایی که اصلا پیشینه ندارند نرید.
پیشنهاد می کنیم بخوانید :   3 دلیل اصلی مراجعه به مشاوره ازدواج

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *