درمان فردی که آن را با نام روان درمانی یا مشاوره می شناسیم، یک فرآیند است که به واسطه آن، مراجعه کننده ها با یک درمانگر آموزش دیده، در یک محیط امن و مطمئن به بررسی احساسات، باورها و یا رفتارهایشان می پردازند. آنها روی رویدادهای مهم زندگی شان که تأثیر بسزایی در اهدافشان را در زندگی آنها داشته است، کار می کنند، سعی می کنند خودشان و دیگران را بهتر بشناسند، اهدافشان را در زندگی تعیین کنند و در جهت تغییرات مورد خواسته شان کار کنند.

افراد به دلایل مختلفی به دنبال درمان هستند؛ مدیریت کردن چالش هاس مهم زندگی، آسیب های دوران کودکی، درمان بیماری های روانی چون اضطراب و افسردگی، رشد و بالندگی شخصی و خودشناسی از جمله این دلایل است.

 

مراجعه کنندگان در طول هفته و ماه چندین بار درمانگر خود را ملاقات می کنند، باید توجه داشت که طول مدت درمان شما بستگی مستقیم به نیازها، کمبودها و اختلالات و خواسته های شما دارد و این فرآیند توسط درمانگرتان تنظیم می شود.

جهت مشاوره روانشناسی فردی می توانید با مشاوران روانشناسی موسسه امیدان حضور جوان تماس بگیرید . منتظر تماستون هستیم : 02126711303

موسسه امیدان حضور جوان در زمینه مشاوره روانشناسی فردی خدمات مختلفی ارائه می دهد که می توانید با روانشناسان ما تماس گرفته و سئوالات خود را بپرسید. اما از دید کارشناسان امیدان حضور جوان مشاوره های روانشناسی فردی به چند دسته ی عمده تقسیم بندی می شوند :

الف) اختلالات افسردگی

این اختلال با ناراحتی عمومی و لذت نبردن از زندگی مشخص است که می تواند به طور مستقل به وجود آمده یا ناشی از سایر فشارها باشد. مشکلات خواب، اشتها، تغذیه و سایر علایم افسردگی زندگی افراد را مختل کرده و آن ها را دچار مشکلات تحصیلی و شغلی می نماید.

ب) اختلالات اضطرابی (فوبی اجتماعی، نگرانی، وسواس، پنیک و غیره)

اضطراب یک احساس ناخوشایند درونی است که با ترس، دلهره، نگرانی و تشویش ذهنی مشخص بوده و شامل علایم بدنی، احساسی و فکر می شود. اضطراب به شکل های گوناگون، افراد را دچار مشکل می کند که فوبی ها، نگرانی، وسواس، حمله پنیک و استرس حاد شایع ترین آن ها هستند. اضطراب ، مشکل روانی درمان پذیر است که در صورت عدم درمان، به مشکلات دیگری همچون افسردگی، اختلالات حاد روانی و مشکلات قلبی منجر می شود.

 

جهت مشاوره ازدواج و یا مشاوره زندگی موفق بعد از ازدواج پیشنهاد می کنیم با مشاوران ما تماس داشته باشید.

02126711305

ما انواع مشاوره را برای شما در نظر گرفته ایم: مشاوره روانشناسی حضوری، مشاوره روانشناسی تلفنی، مشاوره روانشناسی مکاتبه ای، مشاوره روانشناسی آنلاین… شما با کدام راحت ترید؟

 

ج) وسواس فکری ـ عملی و اختلالات مربوط

وسواس های فکری افکار، امیال، یا تصورات عودکننده و مداوم هستند که به صورت مزاحم و ناخواسته تجربه می شوند. در حالی که وسواس های عملی رفتارها یا اعمال ذهنی مکرر هستند که فرد احساس می کند در پاسخ به وسواس فکری یا بر طبق مقرراتی که باید با قاطعیت اجرا شوند، وادار به انجام دادن آن ها می شود.

د) اختلال شخصیت وسواسی – جبری (کمال گرایی/ اهمالکاری)

همه ما دوست داریم کارهای مان را به بهترین شکل انجام دهیم و در حیطه های مختلف، بهترین باشیم. این دیدگاه اگرچه بسیار اغواگر است اما به مرور زمان باعث مشکلات متعددی می شود مانند خستگی، اهمالکاری، افسردگی، ناامیدی و داشتن کارهای ناتمام فراوان. با غلبه بر اهمالکاری و اصلاح کمالگرایی، امیدواریم شما به هدف های خود برسید و از وضعیت موجود راضی و خشنود باشید.

ه) اختلالات غذا خوردن (پرخوری، کم خوری، مشکل در کنترل وزن)

شما ممکن است دچار نوعی از اختلال های خوردن باشید اگر خیلی بیشتر یا کمتر از نیاز بدنتان غذا بخورید، و از این شیوه غذا خوردن بیمار شده باشید. Anorexia Nervosa و Bulimia Nervosa دو نوع رایج این بیماری هستند. اگر شما مبتلا به Anorexia Nervosa باشید، با وجود لاغری زیاد از افزایش وزن و چاقی وحشت دارید و مدام می خواهید وزنتان کم شود. اگر مبتلا به Bulimia Nervosa باشید، گاهی به مقدار زیاد غذا می خورید، اما به طور عمده سعی در بازگرداندن غذا و استفراغ می کنید. این دو بیماری بیشتر در میان دختران جوان شایع است.

جهت مشاوره روانشناسی فردی می توانید با مشاوران روانشناسی موسسه امیدان حضور جوان تماس بگیرید . منتظر تماستون هستیم : 02126711303

 

و) مشکلات روانی ناشی از مهاجرت (غم غربت، شوک فرهنگی، مشکلات سازگاری و غیره)

مهاجرت پدیده ای پر استرس و پر فشار به ویژه برای جوانان بوده و منطبق شدن با شرایط جدید نیازمند داشتن انرژی روانی لازم و آگاهی از استراتژی های مقابله ای مؤثر است. روانشناسی بالینی فرهنگی، شاخه ای از علم روانشناسی است که به افراد چندفرهنگی کمک می کند تا با شرایط ویژه خود به طور مؤثر کنار آمده و در محیط جدید خود از مشکلات روانشناختی به دور باشند.

ز) مشکلات عاطفی و ارتباطی با افراد دیگر کشورها

تعامل با دیگران مستلزم آگاهی از تفاوت های فرهنگی، زبانی، آیین ها و آداب و رسوم است و عدم رعایت آن ها موجب اختلال در روابط بین فردی می شود. آگاهی از ویژگی های فرهنگ های فردگرا و جمع گرا و رعایت اصول ارتباطی آنها برای بنیان گذاری هر نوع ارتباطی ضروری است. روانشناسی بین فرهنگی با شناسایی و آموزش این اصول، به افراد کشورهای مختلف کمک می کند علیرغم تفاوت های آشکار فرهنگی، ارتباط مناسب و مؤثرتری با یکدیگر داشته باشند.

کارشناسان امیدان حضور جوام که به عنوان مشاوران امین ، خبره و کاربلد در زمینه های مختلف روانشناسی و مشاوره ای همیشه حضوری فعال داشته اند اعتقاد دارند انسان در تمامی مراحل زندگی خود از کودکی تا پیری با چالش های مختلفی روبروست، تعدادی از این چالش ها به دلایل مختلف طاقت فرسا و رنج آور هستند به طوری که انرژی مازادی را برای کنار آمدن با آن ها نیاز داریم، زندگی و فاکتورهای کنار آمدن با مسائل مختلف زندگی استعداد یا ویژگی نیستند که به صورت مادرزادی با خودمان به دنیا آورده باشیم بلکه در طول رشد خویش این رفتارها و مهارت ها را از والدین، اطرافیان، محیط و .. فرا می گیریم که ما را برای زندگی بهتر مجهز می کنند.

 

جهت مشاوره روانشناسی فردی می توانید با مشاوران روانشناسی موسسه امیدان حضور جوان تماس بگیرید . منتظر تماستون هستیم : 02126711303

 

نیازی به تاکید نیست که بگوییم وقتی یک فعالیت ساده مثل رانندگی نیاز به مهارت دارد چطور ممکن است زندگی پر از چالش ما بدون آموختن مهارت ها شکل زیبا و خوشایند خود را حفظ نماید، برخی از چالش هایی که هر انسانی در مسیر زندگی با آن ها مواجه می شود عبارتند از :

 • مسائل مربوط به شناخت خود و شناخت دیگران
 •  مهارت های برقراری ارتباط با خود، دنیا و دیگران
 •  برنامه ریزی برای آینده یا مدیریت زمان
 • تصمیم گیری بهتر و انتخاب درست
 • مقابله با مسائل و مشکلات پیش آمده و انتخاب راه حل سازگارانه
 • تقویت اعتماد به نفس، مبارزه با اعتماد به نفس پایین و بهبود آن
 • به چالش کشیدن افکار نامیدانه در مورد خود، دنیا و دیگران و احساس ارزشمندی و …
 •  نحوه برخورد با افرادی که برایمان دردسر ساز یا دشوار هستند
 • برخورد با عادات منفی و بد خود
 • داشتن هدف برای آینده، داشتن افکار مثبت و واقع بینی
 • مدیریت خشم و پرخاشگری

بنابراین از دید مشاوران روانشناس موسسه امیدان حضور جوان لازم است برای “زندگی بهتر” در مورد برخی چالش های خود فکر کنیم و با کسی مشورت نماییم:

 • اگر شما احساس می کنید که با دیگران تفاوت دارید؛
 • اگر فکر می کنید بدتر از دیگران هستید؛
 • اگر فکر می کنید خیلی بهتر از دیگران هستید؛
 • اگر با مسائل یا مشکلات آزاردهنده روبرو هستید؛
 • اگر در خانواده یا بین دوستان با مشکلاتی مواجه شده اید؛
 • اگر آنطور که باید نمی توانید زندگی خود را پیش ببرید؛
 • اگر از برخورد با مسائل آزاردهنده خسته شده اید و راهی برای آن ها پیدا نمی کنید؛
 • اگر احساس می کنید می توانید بهتر از آنچه الان هستید باشید؛
 • اگر اهدافی دارید ولی راه رسیدن به آن ها را نمی دانید؛
 • اگر می خواهید برای رسیدن به هدف کسی از شما حمایت کند؛
 • و اگر هزاران “اگر….” و “ای کاش….” در ذهنتان دارید؛ بهتر است بدون فوت وقت با فردی که بتواند شما را کمک کند مشورت نمایید

 

 

جهت مشاوره ازدواج و یا مشاوره زندگی موفق بعد از ازدواج پیشنهاد می کنیم با مشاوران ما تماس داشته باشید.

02126711305

ما انواع مشاوره را برای شما در نظر گرفته ایم: مشاوره روانشناسی حضوری، مشاوره روانشناسی تلفنی، مشاوره روانشناسی مکاتبه ای، مشاوره روانشناسی آنلاین… شما با کدام راحت ترید؟

 

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *