در مشاوره روانشناسی آنلاین می توانید به صورت نوشتاری با مشاوران سایت امیدان حضور در ارتباط باشید.این نوع مشاوره در شروع شامل هزینه نمی باشد و چنانچه نیاز به مدت زمان بیشتری ( بیش از ده دقیقه ) داشته باشید شامل هزینه بوده و هزینه آن برای حداقل یک جلسه یک ساعته مبلغ 20.000 تومان در نظر گرفته شده است. پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

درمان آنلاین یا مشاوره آنلاین نوعی پیشرفت در حوزه سلامت و بهداشت روان است که در آن مشاور یا درمانگر با استفاده از اینترنت، حمایت و توصیه های روانشناسی ارائه می دهد. این نوع خدمات می توانند از طریق ایمیل، ویدئو کنفرانس، چت آنلاین، پیام متنی، یا تماس اینترنتی ارائه شوند. مشاوره آنلاین می تواند به صورت همزمان و از طریق تماس تصویری و صوتی انجام گیرد یا در فرمت تاخیری از طریق ایمیل و پیام های نوشتاری صورت گیرد.

مشاوره روانشناسی آنلاین دارای محدودیت هایی است، اما به سرعت جای خود را در بین تعداد زیادی از مراجعان پیدا کرده است.

مشاوره روانشناسی آنلاین چطور کار می کند؟

ابزارهای اصلی برای ارتباط گیری با مشاور در این روش عبارتند از:

تاریخچه مشاوره روانشناسی آنلاین

ارتباط از راه دور بین درمانگر و مراجع موضوع جدیدی نیست. زیگموند فروید از روش نامه نگاری برای ارتباط یافتن با مراجعان خود استفاده می کرد. از سال 1982، ایجاد گروه های مشاوره و درمان در اینترنت رواج یافت. از آن زمان تا به حال سایت های زیادی در حال ارائه خدمات سلامت و بهداشت روان هستند.

با وجودی که بسیاری از متخصصان این حوزه هنوز هم با شک و تردید به مشاوره آنلاین نگاه می کنند، اما این روش با اقبال زیادی از سوی بیماران و مراجعان رو به رو شده است. آمارهای منتشره در تحقیقات نشان می دهد که درصد بالایی از بیماران دریافت کننده خدمات سلامت روان از طریق ویدئو کنفرانس رضایت بالای خود را از این روش ابراز داشته اند.

این روش مناسب همه نیست، اما در برخی موارد بهترین گزینه موجود است. برای مثال، معتادانی که ترک کره اند و در حال گذار از دوره بهبودی هستند، می توانند از این روش استفاده کنند، به خصوص که برخی از بیماران از مراجعه حضوری احساس ناراحتی می کنند. این روش برای بیماران مبتلا به اختلال اضطرابی یا افرادی که از بیان مشکلات خود به صورت حضوری احساس خجالت می کنند، بسیار مفید است.

مشاوره روانشناسی آنلاین دارای مزایا و معایبی است که باید به دقت در نظر گرفته شوند. با توجه به تعدد سایت های مدعی ارائه خدمات مشاوره روانشناسی، پیش از انتخاب این روش از موضوعاتی نظیر محرمانه بودن اطلاعات، مسائل حقوقی و اخلاقی، و نیز مدارک تحصیلی مشاور و درمانگر اطمینان حاصل کنید.

مشاوره روانشناسی غیرحضوری رایگان

کارشناسان با تجربه‌ی موسسه امیدان حضور جوان  آماده‌ی ارائه‌ی خدمات روان شناسی و مشاوره روانشناسی غیرحضوری رایگان هستند. برای دریافت خدمات روان شناسی و مشاوره روانشناسی آنلاین می‌توانید از فرمی که در پایان این بخش آماده‌است بهره بگیرید. ما پس از دریافت پیام شما و بررسی آن پاسخ شما را خواهیم داد. مشاوره غیر حضوری رایگان است. این نکته را به یاد بسپارید که مشاوره‌ روانشناسی آنلاین تنها برای برخی از مسائل امکان‌پذیر نیست و برای بررسی و حل مشکلات بنیادین، مشاوره‌ی حضوری نیاز است. پس اگر به راهنمایی روان‌شناس غیرحضوری رایگان نیاز دارید با ما در تماس باشید. ما به شما اطمینان می‌دهیم که اطلاعات شما محرمانه خواهد بود و ما رازدار شما هستیم.

02126711303

02126711305

02126711307