در گذشته تنها به بیماریهای جسمی افراد توجه زیادی می شد و مشکلات روحی آنها چندان مورد ارزیابی و درمان قرار نمی گرفت. کلینیک روانشناسی در فضایی مناسب با استفاده از جدیدترین ابزارهای اندازه گیری، سنجش و درمان های تکنولوژیک در حیطه سلامت روان و بکارگیری نیروهای خبره و متخصص به ارائه خدمات مشاوره و روانشناختی می پردازند.

کلینیک روانشناسی کجاست؟

10 مورد از خدمات کلینیک روانشناسی

روانشناسان بر این باورند که همانطور که هرساله برای بررسی وضعیت جسمانی خود به پزشک مراجعه می کنیم تا چکاب برایمان بنویسد. نیاز داریم تا به نیازهای روحی ، مشکلات و چالشهای زندگی روزمره خود اهمیت بدهیم . نقش مشاوره و راهکارهای روانشناختی در زندگی امروزی بسیار موثر است و ما را برای داشتن زندگی سازنده راهنمایی می کنند.

10 مورد از خدمات کلینیک روانشناسی

  1. روان درمانی کودک، نوجوان و بزرگسال
  2. آزمونها و تستهای تشخیصی و روانشناسی
  3. دوره ها و کارگاه های آموزشی
  4. زوج درمانی
  5. خانواده درمانی
  6. ارائه راهکارهای عملی
  7. مشاوره تحصیلی، شغلی
  8. گفتار درمانی
  9. کار درمانی
  10. درمان مشکلات فردی

روان درمانی

متخصصین درمانگر در کلینیک روانشناسی ، از طریق روشهایی مثل گفتگو با شخص بیمار، گو ش دادن به حرفهای او و راهنمایی های لازم به درمان اختلالت روحی، احساسی شخصیتی و رفتاری بیمار می پردازد.

تست های روانشناسی

این تستها در کلینیک روانشناسی توسط متخصصین به دو شکل انجام می شود. تستهای شناختی که پاسخ توصیفی آزمایش شونده می تواند به مشاورین کمک کند تا شخصیت وی را مورد بررسی قرار دهند. تستهای غیر شناختی که پاسخ صحیح و غلط دارند که براساس نوع پاسخ دهی به سوالات می توانند بگویند که چنددرصد از پاسخها درست یا غلط هستند.

پیشنهاد می کنیم بخوانید :   تفاوت سنی زن و شوهر در ازدواج

کارگاه های آموزشی

در کلینیک روانشناسی ، متخصصین روانشناسی و مشاوره، به برگزاری دوره ها و کارگاه های مختلف در زمینه های موضوعی زوج درمانی، روانشناسی خانواده ، روانشناسی کودک، رفتار درمانی ، کنترل احساسات ، رفتار مناسب در روابط فردی و اجتماعی می پردازند که مراجعین با بهره گیری از مطالب آموزشی ارائه شده می توانند در زندگی خویش به کار گیرند و به نتایج مطلوبی دست پیدا کنند.

زوج درمانی

10 مورد از خدمات کلینیک روانشناسی 1

یکی از مهمترین خدمات کلینیک روانشناسی است به نحوی که مشاورین برای حل مشکلات و کشمکش های زوج هایی که به تنهایی نمی توانند با آن ها روبرو شوند به یاری آنها می پردازند. براساس زوج درمانی ، به زوجین کمک می شود تا به خواسته ها و اهدافشان دست پیدا کنند. همچنین مشاوره پیش از ازدواج برای دختران و پسران جزو دیگر خدمات کلینیک روانشناسی می باشد.

خانواده درمانی

خانواده درمانی، یکی از خدماتی است که در کلینیک روانشناسی ، روان درمانگر تلاش می کند الگوهای مشکل سازی که در خانواده باعث ناراحتی در درون افراد یا روابط بین فردی می شود را از بین ببرد. و از آنجاییکه واحد درمانی همان خانواده است در جلسات درمانی ، درمانگران با تمام اعضای خانواده به گفتگو می پردازد و الگوی مناسب را ارائه می دهد. هدف اصلی خانواده درمانی حل و فصل مشکلات و تعارضات بیماری زا و اضطراب در بین اعضای خانواده است.

مشاوره تحصیلی و شغلی

در کلینیک روانشناسی ، مجموعه از خدمات تحصیلی و شغلی با هدف بهبود عملکرد، پیشرفت تحصیلی، برنامه ریزی تحصیلی و شغلی به مخاطب ارائه می شود از جمله : آزمونهای توانمندی شناختی – تحصیلی و شغلی ، برنامه ریزی تحصیلی، آموزش و توانمندسازی مهارت های یادگیری ، انتخاب شغل متناسب با شخصیت و توانمندیهای فردی، روشهای صحیح مطالعه و غلبه بر استرس.

پیشنهاد می کنیم بخوانید :   نداشتن همسر مناسب با صدای خانم دکتر مهدیه اسدی مقدم

کار درمانی

خدمتی است که توسط درمانگر برای بهبود کارها و فعالیت های روزمره زندگی برای فرد و گروه ها با رویکرد آسان سازی مشارکت در نقش های زندگی ، منزل، مدرسه ، محیط کار و اجتماع استفاده می شود. هدف از کار درمانی، ارتقای سلامت، اختلال، عارضه، محدودیت فعالیت یا مشارکت است.