آیا میدانید دیگران آینه شما هستند؟ از بازتاب رفتار خود چه می بینید؟ آیا چیزهایی وجود دارد که دوستان شما را اذیت کند ولی شما را نه ؟ این اتفاق به دلیل این است که شما آن طرف داستان را میبینید.رفتار دیگران با ما به خودمان باز می گردد پس می توانیم آن را کنترل کنیم ، چطور و چگونه ؟ باید نکاتی را بدانید.

مشکل ما این است که هر واکنشی نشان میدهیم در کمال بی خبری از خودماست و از اشتباه خود نمی دانیم بلکه دیگران را مقصر می دانیم ، ممکن است تصور کنید اینکه دیگران آینه رفتارتان هستند بد باشد اما چنین نیست چون موقعیت خوبی برای شفاف سازی خوداست. اگر انتقادی که دیگران نسبت به هم می کنند شما را آزار میدهد و نمی توانید تحمل کنید می توانید خود را قویتر و درخواست کمک کنید این نشان می دهد که نیازمند تغییرات هستید. دیگران را مسئول احساسی که دارید نکنید گاهی اوقات انسان ها خوشحالی شان را توسط فردی دیگری از دست میدهند و ما اینگونه افراد را سرزنش می کنیم!

ریشه رفتار دیگران با ما خود ما هستیم

مسلما برای شما سرزنش دیگران برای اتفاق های زندگی تان راحت است اما همیشه چیز بد یا خوبی که در دیگران می بینید در خودتان هم وجود دارد. رفتار دیگران با ما و زمانی که ارتباطاتمان می گوید تغییر کنید

گاهی اوقات افراد پیرامون شما از رفتاری که دارید رنج می برند و رفته رفته باعث می شود که رابطه تان به سردی برسد همیشه روی رفتارتان تمرکز کنید رفتار دیگران با شما نتیجه بازتاب رفتار خودتان است درواقع از ماست که برماست .

پیشنهاد می کنیم بخوانید :   تصویر ذهنی خود را بسازید

در این هنگام باید سوالات زیر را از خود بپرسید و با آنها پاسخ دهید:

  • مردم چگونه با شما رفتار می کنند؟
  • آیا حس می کنید به عنوان فردی مستقل از احترام کافی برخوردار نیستید؟
  • آیا مدام مورد سواستفاده قرار می گیرید؟
  • آیا دوستان و اطرافیانتان در برنامه های گروهی نیازی به مشورت با شما حس نمی کنند؟
  • آیا اغلب بر حسب میل و علاقه دیگران وظایفی که دوست ندارید به شما واگذار می شود؟
  • شما بر حسب انتظار و آنچه مورد قبولتان واقع می شود واکنش دیگران را در قبال خود تعیین میکنید

اگر در برابر سواستفاده از خود مقاومتی نشان ندهید این پیام را به دیگران ارسال میکنید که برای بازیچه شدن آمادگی کامل را دارید و دیگران اجازه رفتار بد با شما را دارند اما بر عکس چنانچه به گفتار و اعمالتان به طرف مقابل القا کنید که سو استفاده برایتان قابل تحمل نیست و برخورد مناسبی با او داشته باشید فرد قربانی کننده را در برابر خود ضعیف کرده اید.

دیدگاه خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. موارد ضروری ستاره زده شده اند *